fum
05 خرداد 1402 - 16:17

رفع مشکلات مردم اولویت کاری قوای سه‌گانه باشد

آبادان- امام جمعه آبادان گفت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند که قوای سه‌گانه باید باهم همکاری داشته باشند و اولویت کاری این سه قوه رفع مشکلات مردم از جمله تورم و گرانی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی امام جمعه آبادان ظهر امروز جمعه در جمع نمازگزاران آبادان با اشاره به بازگشت ناوگروه ۸۶ بعد از هشت ماه در دریانوردی به کشور گفت: امروزه اقتدار حرف اول را می‌زند؛ البته حرف منطق در کنار اقتدار شنیدار دارد و یکی از مؤلفه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران بنیه دفاعی آن است که حضور این ناوگان بخشی از بنیه دفاعی کشور است.

وی ادامه داد: این ناوگان‌ها با حضور در آب‌های دنیا اقتدار کشور را به رخ جهانیان کشید و فرامین مقام معظم رهبری را به اجرا در آوردند.

امام جمعه آبادان با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری گفت: مجلس در تشکیل حکومت و نظام جمهوری اسلامی ایران نقش محوری دارد.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده‌اند که قوای سه‌گانه باید باهم همکاری داشته باشند چرا که ملت انتظار دارد که اولویت کاری این سه قوه رفع مشکلات مردم از جمله تورم و گرانی باشد.

حجت الاسلام غبیشاوی ادامه داد: مجلس در این زمینه علاوه بر نظارت و بازرسی نیز می‌تواند طرح‌ها و لوایحی را به دولت ارائه دهد.

وی با اشاره به فرارسیدن روز "نسیم" گفت: این روز در راستای حمایت از خانواده‌های زندانیان نامگذاری شد؛ در هر شهر یک انجمنی تحت عنوان انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان وجود دارد که فعالیت آن در راستای رفع حاجت و نیازهای آن خانواده‌ها است.

امام جمعه آبادان گفت: این خانواده‌ها در معرض آسیب هستند و نظام جمهوری اسلامی ایران در این خانواده‌ها وظیفه دارد که مایحتاج آنها را تأمین کند.

وی با تاکید بر اشتغال زندانیان یادآور شد: بارها مطالبه شده که در خود زندان یک محیطی برای اشتغال زندانیان ایجاد شود تا به این طریق افراد مهارت‌های شغلی یاد بگیرند.

حجت الاسلام غبیشاوی ضمن تبریک به تیم صنعت نفت آبادان و ابقای آن در لیگ برتر از مسئولان و متولیان امر خواست تیم را حمایت کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239368