fum
05 خرداد 1402 - 14:39

امام جمعه سنندج: مسئولان دولتی به ظرفیت جوانان کردستانی بها دهد

امام جمعه سنندج بر ضرورت توجه مسئولان دولتی به ظرفیت جوانان کردستانی تأکید کرد و گفت: این جوانان هستند که می‌توانند در جهت توسعه و آبادانی کردستان گام بردارند، باید به آنان بها‌ داد.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز‌ جمعه امروز این شهر که در مسجد جامع اقامه شد، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه بیماران؛ موفقیت ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش را به فرمانده کل ارتش و امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و اظهار داشت: حقیقتاً این  موفقیت بزرگ و تاریخی و اقتدار باعث خوشحالی همه ملت ایران به ویژه کردستانی‌های مدافع نظام شد. 

وی افزود: این ناوگروه با موفقیت سه طوفان شدید را پشت سر گذاشت و توانست با پیمودن 65 هزار کیلومتر در مأموریت سفر به دور دنیا از بخش عمده اقیانوس اطلس عبور کند. ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش، در مأموریت خود با سفر به دور دنیا در بندر بمبئی هند، بندر جاکارتا پایتخت اندونزی، سواحل قاره آمریکا و آفریقای جنوبی لنگر انداخت و سپس با پیروزی و افتخار به بندرعباس بازگشت.

امام جمعه سنندج با ابراز خرسندی از اینکه فرماندهی نیروی دریایی ارتش به دست امیر دریادار ایرانی؛ دلیرمردی از دیار کردستان سپرده شده که مایه مباهات و افتخار است، تصریح کرد: برقرای و ایجاد امنیت دریایی و صلح در منطقه از جمله رسالت‌های مهمی بوده که دریاداران با اقتدار آن را در بخش دریایی رقم زده‌اند.

وی بیان کرد: ایران همواره به دنبال صلح و آرامش است و اثربخشی آن در ایجاد رابطه با کشورهای مسلمان همسایه به همه ثابت شد و یقیناً این رویکرد مایه تقویت وحدت و سرمایه‌گذاری خواهد شد.

ماموستا رستمی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود  با اشاره به سفر وزیر اقتصاد به کردستان گفت: این سفر دستاوردهای بسیار خوبی از جمله تأمین منابع مالی پروژه راه‌آهن همدان-سنندج، تسریع در اجرای منطقه آزاد بانه و مریوان و رفع مشکلات سرمایه‌گذاران و مرز باشماق به دنبال داشت که امیدواریم در عمل منجر به حل مشکلات استان شود. همچنین جا دارد از استاندار کردستان بابت رفع مشکل آب شرب سنندج قدردانی کرد.

وی با تبریک سوم خردادماه و ایام سالگرد فتح خرمشهر عنوان کرد: رزمندگان اسلام در این عملیات علی‌رغم کمبود امکانات و تجهیزات بلکه با دست خالی و ایمان به خدا و شهامت توانستند محاصره را در هم شکسته و در برابر دشمنان به پیروزی برسند. 11 نفر از نیروهای کردستان در آزادسازی خرمهشر حضور داشتند که باید همواره قدردان آنان باشیم.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری از اختصاص 500 میلیون تومان از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان به مسجد جامع سنندج خبر داد و گفت: امیدواریم با همت و همراهی مسئولان بار دیگر این مرکز تاریخی احیا و به دانشگاه تعلم و تربیت و آموزش و طلبه‌ها تبدیل شود.

وی یادآور شد: تمام مدیران می‌توانند با الگوگیری از سیروه و روش پیامبر گرامی اسلام(ص) و "اجرای عدالت در همه زمینه‌ها، رفع نگاه تبعیض‌آمیز، دستگیری فقرا و نیازمندان و عمل به وعده‌‌ها" رضایت‌مندی عمومی ایجاد کنند.

ماموستا رستمی در بخش پایانی سخنان خود بر ضرورت توجه مسئولان دولتی به ظرفیت جوانان کردستانی تأکید کرد و ابراز داشت: این جوانان هستند که می‌توانند در جهت توسعه و آبادانی کردستان گام بردارند، باید به آنان بها‌ داد. امیدواریم در سایه امنیت و آرامش کنونی، روز به روز وحدت مسلمانان شیعه و سنی تقویت و آتش تفرقه و اختلاف از همه ما دور شود.

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1239299